site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
17
10-2018
NAGRODY DLA ZIELONKI
DAMIAN PAJOR 2TI
wydarzenia
Uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Perc, Sylwester Zubel, Wiktor Spyrka z klasy 2 Te, Damian Pajor, Damian Ciura z klasy 2 Ti, Daniel Pasek i Daniel Strugała z klasy 4 TIM odebrali nagrody z rąk przedstawiciela Europa-Union Rheinland –Pfalz w Niemczech, pana Manfreda Däuwela za prace w 65. Konkursie Europejskim „Europa in der Schule” pod hasłem: „ Pomyśl – na czym opiera się Europa?”

Rozdanie nagród odbyło się z Zespole Szkół w Zakliczynie.

Cała uroczystość przebiegła w przyjaznej atmosferze. Pan Manfred Däuwel i jego żona Rosemarie Däuwel-Türk bardzo ciekawie opowiadali o historii konkursu, który jest organizowany od 1953 roku a nasi uczniowie uczestniczą w nim i odnoszą sukcesy od 2002 roku. Mówili o tym, że my młodzież mamy również wpływ na nasz Kraj i jak ważne są przyjazne stosunki z naszymi sąsiadami.

Bardzo podobało mi się jak nasi zachodni przyjaciele przyjęli zwycięzców. Sam postaram się za rok wygrać konkurs by poszerzyć swoją wiedzę o innych narodach i kulturach oraz wziąć udział w tygodniowym spotkaniu młodzieży z różnych krajów. Polecam każdemu wziąć udział w konkursie.

Poniżej tematy 66. Edycji konkursu „Europa w szkole”

TEMATY