site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
23
03-2015
PRACOWITE FERIE NAUCZYCIELI ZIELONKI
M. KUBALA, M. JEMIOŁO
wydarzenia
Tegoroczne ferie zimowe nauczyciele z ZSP nr 2 spędzili w angielskim Bournemouth, nad kanałem La Manche, gdzie odbywali intensywne szkolenia językowe oraz specjalistyczne w ramach środków pozyskanych z programu Erasmus+, Edukacja szkolna – Akcja 1. Dwadzieścia osób przez dwa tygodnie mieszkało w domach rodzin angielskich, co pozwoliło poznać kulturę i zwyczaje Wyspiarzy, jak również ich kuchnię i tradycje.

Okolice Bournemouth są wyjątkowo urokliwe, a wielką atrakcję stanowi piaszczysta plaża, wzdłuż której rozlokowane są piękne wille, hotele i pensjonaty. Na szczytach klifów znajdują się liczne parki i ogrody z cudownymi wąwozami. Centrum Bournemouth to miejsce równie interesujące z ciekawą zabudową, licznymi sklepami i niezwykle klimatycznymi pubami.

Miasto to słynie również z kilkudziesięciu szkół językowych. Richard Language College, gdzie odbywało się gros zajęć, to prawdziwa wieża Babel - polskim studentom towarzyszyli m.in. Libijczycy, Szwajcarzy, Wietnamczycy, Czesi, Saudyjczycy, Nigeryjczycy i Japończycy. Pokonywanie barier językowych stanowiło często dobrą zabawę dla wszystkich. Zajęcia prowadzili nauczycieli anglojęzyczni i wyłącznie w tym języku.

Cele szkoleń były różnorodne, począwszy od nauki języka, poprzez jego doskonalenie na wielu poziomach, aż do hospitacji lekcji w wybranych typach szkół. Podczas pobytu nauczyciele mieli okazję zwiedzić Bournemouth, ale także Londyn, Windsor, Oxford i Christchurch Quay oraz obejrzeć musical „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Były to pierwsze wyjazdy w ramach projektu „Wzmocnienie Kompetencji Językowych i Europejskich Nauczycieli”. Jest on realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku dzięki wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jednym z jego celów jest utworzenie w roku szkolnym 2016/2017 klas, w których przedmioty ogólne i zawodowe będą nauczane z wykorzystaniem metody zintegrowanego nauczania przedmiotu i języka angielskiego (CLIL). Kolejne wyjazdy odbędą się w najbliższe wakacje oraz ferie roku szkolnego 2015/2016.