site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
04
09-2019
ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
wydarzenia
Już w czerwcu nikt nie miał wątpliwości, że czeka nas niezwykły rok. Tyle zmian i nowości, że nawet wtedy nikt nie podejrzewał jak bardzo…Rozpoczęcie roku 2 września świętowaliśmy z udziałem wspaniałych gości. W naszej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, Członek Komisji Oświaty Franciszek Brzyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak, Prezes Zarządu firmy PROSTER Jacek Pukal, Prezes Zarządu Zasada Trans-Spedition Janusz Szot, Przedstawiciel Browaru Okocim Paweł Zych, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku Tomasz Gurgul i Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku Alicja Koźmińska.

Już pierwszego dnia mogliśmy się przekonać, że w naszej szkole wszystko może się wydarzyć. Dawna nazwa i pierwszy sztandar szkolny odeszły już do historii. Rozpoczynamy nowy rozdział już jako Zespół Szkół Technicznych i Branżowych z nowym, przepięknym sztandarem.

Szczególnym wydarzeniem było powitanie 22 klas pierwszych, absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych - ponad 600 młodych ludzi wybrało naszą szkołę. Przygotowania do dzisiejszej akademii również były zupełnie inne niż dotychczas. Inspiracją dla całego przedsięwzięcia był udział delegacji naszej szkoły w XXXVI sympozjum Szkół Westerplatte. W trakcie wyjazdu do Trójmiasta powstawały spontanicznie kolejne elementy scenariusza, a wisienką na torcie był reportaż, który powstał niecałe 12 godzin przed naszą akademią. Wszystko po to, aby wspólnie z całą społecznością szkolną przeżyć 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, oddając cześć Bohaterom z Westerplatte.

Okazało się, że setki kilometrów nie stanowią problemu dla tych, którzy chcą wspólnie stworzyć coś dobrego. A na Zielonce powstaje wiele wspaniałych inicjatyw i mocno wierzymy, że tak udany pierwszy dzień szkolny jest dobrą wróżbą na cały rok.