site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
27
05-2016
TALENTY I PASJE ZIELONKI
ORGANIZATORZY
wydarzenia
We wtorek 24 maja odbyła się trzecia edycja konkursu „Talenty i Pasje Zielonki”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w dwóch kategoriach: scena i wystawa. Uczestników oceniało bardzo wymagające jury w składzie: pani dyrektor Patrycja Ptak-Żołna, pan dyrektor Krzysztof Obal, pani Agnieszka Dudek-Janicka, pani Dorota Pabian, pani Aleksandra Kural, pani Karolina Kozioł-Ormiańska, Kabaret Tenis Brothers w składzie Dariusz Świątkowski i Przemysław Koczwara oraz uczniowie z klasy 1 TE: Bartłomiej Pięta i Oskar Michalski.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie:
Marcin Ważydrąg z kl. 2TMG,
Mateusz Oleksy z kl. 3TI,
Paweł Strzesak z kl. 3TI,
Dominika Leszczyńska z kl. 1TMe,
Aleksandra Grabowska z kl. 2 TGs,
Michał Gurgul z kl. 1 TMe,
Zuzanna Kukiełka z kl. 3 TGe,
Maksymilian Oleksiński z kl. 1TIM,
Przemysła Marczyk z kl. 1 TI,
Aleksandra Fita z kl. 1zwc.

W ramach kategorii wystawa można było podziwiać piękne prace plastyczne, fantazyjne origami, szałowe fryzury, smakowite wypieki, kolorowe paznokcie, prądowe eksperymenty i odjechane jednoślady. Uczestnikami tej kategorii byli uczniowie:
Justyna Gliździńska z kl. 3TGs,
Weronika Kozub z kl. 3TGs,
Jakub Borowiec z kl. 2 TMG,
Bartłomiej Zachara z kl. 3TI,
Karol Prokopek z kl. 3Te,
Karolina Cebulska z kl. 2TMG,
Klaudia Guzy z klasy 2TI,
Daria Kazimierczak z kl. 2TMG,
Tomasz Drużkowski z kl. 3zb,
Bartłomiej Merecik z kl. 2TMG,
Aleksandra Grabowska z kl. 2TGs,
Kinga Daniel z kl. 3TGe,
Szymon Parketny z kl. 2TMG,
Gabriela Zgraja z kl. 2TMG,
Justyna Wiśniewska z kl. 2zwa,
Justyna Czesak z kl. 2zwa,
Dominika Dadej z kl. 2zwa,
Oliwia Gurgul z kl. 2zwa,
Anna Krupa z kl. 2zwa,
Magdalena Maciuła z kl. 2zwa,
Natalia Marecik z kl. 2zwa,
Wioletta Marecik z kl. 2zwa,
Aneta Motak z kl. 2zwa,
Karolina Rachwał z kl. 2zwa.

I miejsce w kategorii scena przyznano mistrzom w układaniu kostki Rubika na czas: Pawłowi Strzesakowi i Mateuszowi Oleksemu z klasy 3TI.

II miejsce przyznano ex aequo duetowi muzycznemu - Zuzannie Kukiełka z kl. 3TGe i Maksymilianowi Oleksińskiemu z kl. 1TIM, który zaprezentował nam nastrojowe ballady z akompaniamentem gitar oraz zespołowi Zielonka Motion Trio w składzie: Dominika Leszczyńska i Michał Gurgul z kl. 1 TMe oraz Przemysław Marczyk z kl. 1TI. Trio akordeonowe w nowatorski sposób przedstawiło parafrazę utworu zespołu Fun pod tytułem „We are young ”.

III miejsce przyznano Aleksandrze Fita z kl. 1 zwc, która zaśpiewała cower Natalii Nykiel pod tytułem „Bądź duży”.

W kategorii wystawa I miejsce przyznano Aleksandrze Grabowskiej z kl. 2 TGs, która przedstawiła zbiór swoich szkiców. Ola posiada również talent literacki, pisze opowiadania i wiersze.

II miejsce zajął nasz szkolny graficiarz Szymon Parketny z kl. 2TMG, który od świtu wykonywał rysunki na ścianie budynku warsztatów szkolnych.

III miejsce zajęły dziewczyny z kl. 3TGs - Justyna Gliździńska i Weronika Kozub, które upiekły pyszny, pachnący kwiatami tort. Ów smakołyk wjechał na halę sportową pod eskortą gwiazd motocrossu Jakuba Borowca z klasy 2 TMG i Bartłomieja Zachary z klasy 3 TI. Chłopaki na motorach otrzymali nagrodę publiczności.

Na scenie wystąpił gościnnie Kabaret Tenis Brothers, który rozbawił do łez publiczność z Zielonki. Spotkanie zakończył pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany śprzez firmę Usługi Medyczne Ekspress Med Bartłomiej Bibro.

Organizatorami III edycji konkursu „Talenty i Pasje Zielonki” była klasa 2TMG wraz z wychowawcą panią Moniką Piskorz-Joniec oraz pani Anna Rudnik i pani Jadwiga Jemioło.

Dziękujemy Radzie Rodziców za środki pieniężne na organizację konkursu oraz nagrody dla zwycięzców. Specjalne podziękowania należą się naszym szkolnym akustykom: Dominikowi Królowi z klasy 1TMe, Mateuszowi Pabianowi i Mateuszowi Kołodziejowi z klasy 1Te, którzy czuwali nad nagłośnieniem imprezy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.